Data: 25 września 2018

Miejsce: Drukarnia Praska, Warszawa ul. Mińska 65
wejście od ul. Chodakowskiej

Rosnąca złożoność i błyskawicznie zmieniające się warunki otoczenia sprawiają, że firmy muszą stale redefiniować swój biznes i sposób, w jaki komunikują się z klientami.

Niezbędna do tego jest innowacyjność

Innowacyjność zajmuje czołową pozycję na liście strategicznych priorytetów. Brak działania w tym obszarze oznacza rosnące ryzyko utraty pozycji rynkowej. Czym innowacyjność się przejawia, co w praktyce oznacza i jak ją zaimplementować w strategii firmy?

Zapraszamy na Impact Day #STRATEGY

Prelegenci z Polski i ze świata opowiedzą, jaka jest rola i miejsce strategii innowacji w działaniach biznesowych, marketingowych i komunikacyjnych. Pokażą przykłady wykorzystania innowacji do osiągania przewagi strategicznej. Powiedzą, czy i jak implementacja strategii innowacji w strategii firmy pomaga utrzymać i poprawić pozycję firmy.

Konferencje Impact Day są objęte akredytacją DIMAQ. Uczestnik otrzymuje 20 pkt, panelista – 25pkt, a prelegent – 40pkt.
Więcej o akredytacji tu: dimaq.pl
 
PRELEGENCI

Mark Dekan

Mark Dekan

CEO Ringier Axel Springer Polska; CEO Ringier Axel Springer Media AG

Mark Dekan, jako CEO Ringier Axel Springer Media AG odpowiedzialny jest za działania joint venture firm Axel Springer i Ringier na rynku mediowym w Europie Środkowo Wschodniej. W Polsce pełni równocześnie rolę CEO Ringier Axel Springer Polska, zarządzając portfolio ponad dwudziestu największych marek mediowych w kraju.

Przed objęciem stanowiska CEO Ringier Axel Springer Media AG w 2013 roku, jako CFO, był odpowiedzialny za zarządzanie finansami grupy. Poprzednio, do 2008 roku, pełnił w Axel Springer SE funkcję dyrektora finansowego.

 

Mariusz Wąsiński

Mariusz Wąsiński

Dyrektor Sprzedaży Ringier Axel Springer Polska.

Mariusz Wąsiński ma blisko 20 lat doświadczenia w pracy w mediach ogólnopolskich. Specjalizuje się w zarządzaniu zespołami sprzedażowymi, budowaniu strategii sprzedażowych oraz negocjacjach. Specjalista w dziedzinie reklamy internetowej, radiowej i prasowej.

Pracował w biurze reklamy RMF FM oraz Ringier Axel Springer Polska. Od 2014 odpowiada za komercjalizację przestrzeni reklamowej należącej do Ringier Axel Springer Polska.

Jest członkiem rady nadzorczej IAB Polska, organizacji odpowiedzialnej za popularyzację i rozwój rynku internetowego w Polsce. Członek Europejskiego Komitetu Reklamy w organizacji International News Media Association (INMA).

Sebastian Szysz

Sebastian Szysz

Strategy Director, Zenith

8 lat doświadczenia w strategii marketingowej, komunikacji oraz mediach. Pasjonat niestandardowych i efektywnych rozwiązań marketingowych oraz nowych technologii, które je napędzają. Przez ostatnie 5 lat był odpowiedzialny za tworzenie i rozwój kompetencji strategicznych Zenith, jak również za budowę strategii komunikacji dla klientów agencji.

Arkadiusz Łoś

Arkadiusz Łoś

Brand Consulting Director, Dragon Rouge

Strateg marketingowy. Promotor strategicznego myślenia w projektowaniu.. Od ponad 15 lat zajmuje się kreowaniem i transformacjami marek w branżach B2C i B2B. Pracował w różnego typu agencjach zajmując pozycje menedżerskie i odpowiadając za tworzenie strategii marek i komunikacji. Od 2009 jako Brand Consultig & CI Director kieruje działem marek usługowych i korporacyjnych w międzynarodowej agencji strategiczno – brandingowej Dragon Rouge, gdzie zarządza zespołem konsultantów i designerów. Na koncie ma kilkadziesiąt kompleksowych projektów. Liczne z tych projektów zostały nagrodzone w Polsce i za granicą m.in. Effie Awards, Transform Awards czy Rebrand 100 Global Awards. Wieloletni wykładowca i członek Rady Programowej Szkoły Strategii Marki SAR.
Przemysław Pawlak

Przemysław Pawlak

Design Director Dragon Rouge

Absolwent łódzkiego ASP na kierunku Projektowanie graficzne. W branży reklamowej spędził prawie całe swoje zawodowe życie (blisko 10 lat). Pracował w takich agencjach jak IQ Marketing, VML i nairobia, w której przez ponad 3 lata był dyrektorem kreatywnym. Tworzył kampanie reklamowe dla wielu znanych marek:Tyskie, Książęce, Aviva, Diageo, Gothaer, Nałęczowianka i niezliczoną ilość kampanii dla mniej znanych: Samsung, Nikon, Orange, KFC, Burger King i wielu innych. 
Rozczarowany branżą reklamową, uświadomił sobie, że najfajniejsze rzeczy robi się w brandingu.
W Dragon Rouge od ponad dwóch lat stara się przekonywać klientów do odważnych pomysłów i walczy z badaniami fokusowymi.
Aleksandra Koszewska

Aleksandra Koszewska

Okocim Junior Brand Manager, Carlsberg Polska

Z wykształcenia psycholog biznesu z dyplomem Uniwersytetu Jagiellońskiego, po latach pracy w konsultingu HR z branżą Finansów, usług i FMCG, odkryła swoje powołanie w marketingu. Związana z marką Okocim od początku procesu jej repozycjonowania, który zaowocował tytułem Marki Roku 2017 wg Media&Marketing Polska. Prowadziła największy w polskim internecie projekt branded content realizowany we współpracy z Onet. Wierzy, że nie da się zbudować marki zza biurka, bez kontaktu z konsumentem i jego rzeczywistością. Fascynują ją związki pomiędzy sztuką i komunikacją marketingową.

Tomasz Staszelis

Tomasz Staszelis

Chief Digital Oficer, Polpharma

Ekspert w dziedzinie digitalizacji i zarządzania obszarem IT. Swoje doświadczenie zdobył na kierowniczych stanowiskach w dużych polskich i międzynarodowych korporacjach takich jak Coca-Cola, Elbrewery, Grupa Żywiec, Heineken, Walgreens Boots Alliance. Obszary w których się specjalizuje to transformacja cyfrowa, strategia IT integralna ze strategią biznesową firmy, zarządzanie procesami integracji biznesowej w połączeniu firm. Prowadził wiele dużych programów transformacji biznesowej skupionych na integracji biznesu i technologii. Przez ponad 14 lat pracy za granicą zdobył rozległe doświadczenie w zarządzaniu w środowisku zróżnicowanym kulturowo i międzynarodowych połączeniach firm. Posiada tytuł magistra inżyniera Telekomunikacji Politechniki Gdańskiej i MBA na Uniwersytecie Strathclyde i Uniwersytecie Gdańskim. Ukończył też Executive MBA w INSEAD.
Dorota Cudna-Sławińska

Dorota Cudna-Sławińska

Managing Director Kantar Healthcare

W marketingu i badaniach rynkowych od 2001 roku, początkowo jako badacz ilościowy, następnie jako Business Development Manager w Research International. Odpowiedzialna za projekty dla sektora B2C i B2B, zarówno dla klientów lokalnych, jak i zagranicznych. W latach 2006-2009 jako konsultant ds. Strategii w Esteem rozwijała projekty strategiczne i dla klientów z różnych sektorów, w tym faramceutycznego. Od 2010 r. w Kantar Healthcare (poprzednio Millward Brown) odpowiedzialna za badania rynku i doradztwo dla klientów Pharma & Healthcare.
Doświadczony moderator warsztatów strategicznych i kreatywnych dla klientów z branży farmaceutycznej, telekomunikacyjnej, finansowej, IT i FMCG. Prowadziła szkolenia z procesu warsztatowego i badań rynku farmaceutycznego w Polskim Towarzystwie Badaczy Rynku i Opinii Publicznej. Członek Polskiego Stowarzyszenia Badaczy Rynku i Opinii (PTBRiO), trener oraz prelegent na konferencjach PTBRiO.
Karolina Kałużna

Karolina Kałużna

agencja holistyczna Przestrzeń

Prelegentka (Cannes Lions, EuroBest, TEDx, Makreting i Technologia); ponad 10 lat w branży komunikacji i budowaniu marek. Pracowała dla klientów globalnych, regionalnych i polskich, m.in. dla IKEA, Tic Tac, EB, Żywiec Zdrój, Jacobs. Wcześniej Associate Creative Director w VML Poland i Creative w Saatchi&Saatchi; obecnie co-founder agencji holistycznej, Przestrzeń. Absolwentka studiów Service Design.

Igor Zajda

Igor Zajda

agencja holistyczna Przestrzeń

Prelegent (Kongres Badaczy, Czwartki Social media); Strateg i manager związany wcześniej z Kompanią Piwowarską (Żubr, Tyskie, Dębowe) i Grupą Żywiec (EB i Specjal). Fascynuje się tworzeniem marek od podstaw i reaktywacją tych już istniejących. Swoje doświadczenie marketingowe wykorzystuje, by patrzeć na potrzeby biznesu szerzej i równie szeroko znajdywać rozwiązania. Pasjonuje się samym procesem pracy, tworzeniem i prowadzeniem zespołów projektowych. Bez sportu i gór nie przeżyje. Co-founder agencji holistycznej, Przestrzeń.

Monika Remiszewska

Monika Remiszewska

People&Development Director, Ringier Axel Springer

Monika prowadzi działania z zakresu zarządzania personelem w całej grupie Ringier Axel Springer z siedzibą w Zurichu. Jest jednocześnie Dyrektorem Personalnym Ringier Axel Springer Polska.

Przed dołączeniem do Riniger Axel Springer, Monika była Partnerem w Korn Ferry, gdzie odpowiadała za sektor technologii i mediów. Prowadziła również praktykę Digital w regionie Europy Środkowej, wspierając start-upy oraz wiodące cyfrowe marki w obszarze e-commerce, płatności i mediów. Wcześniej, przez ponad piętnaście lat, pracowała w działach konsultingowych firm PWC, IBM i Microsoft. Specjalizowała się w projektach doradczych w obszarze budowania i realizacji strategii, transformacji biznesowej, zarządzania kapitałem ludzkim, fuzji i przejęć, zarządzania zmianą oraz redefiniowania organizacji i procesów.

Michał Wolniak

Michał Wolniak

President & Head of Advisory, VML Poland

Z branżą marketingową związany od 20 lat. Założyciel europejskiego hubu sieciowej agencji reklamowej VML z holdingu WPP. Odpowiada za poszukiwanie i prototypowanie nowych rozwiązań biznesowych oraz ich adaptację do istniejących procesów i specyfiki organizacji klienta. Prowadzi projekty transformacji cyfrowej biznesu klientów według metodyki Connected Consumer Experience.

Wraz z zespołem VML Poland zdobył 165 nagród na najważniejszych festiwalach branżowych. Dwukrotnie nagradzany tytułem Człowieka Roku.

Współzałożyciel Nightly. Uwielbia teatr. Seryjny (poczwórny) ojciec.

Paweł Loedl

Paweł Loedl

Chief Strategy Officer, VML Poland

Obecnie Chief Strategy Officer VML Poland, największego europejskiego oddziału sieciowej agencji reklamowej VML z holdingu WPP. Wcześniej Strategy Director w ING Bank Śląski. Współpracował z takimi markami jak Philips, Żywiec, Warka, Johnnie Walker, Bacardi, Tic Tac, Żywiec Zdrój, Red Bull, ING, Danone. W agencji łączy kompetencje dotyczące tradycyjnej strategii komunikacyjnej z wykorzystaniem (rozsądnym!) narzędzi digital. Bardziej niż w trendy i #nextbigthing wierzy w insighty, realne, ludzkie potrzeby i dostarczanie wartościowych, użytecznych rozwiązań.

Katarzyna Krzywicka-Zdunek

Katarzyna Krzywicka-Zdunek

Grupa IQS

Socjolog, od ponad 20 lat zajmuje się badaniami jakościowymi. Specjalizuje się w badaniach związanych z różnymi grupami docelowymi – dziećmi, szeroko rozumianą młodzieżą, a także z kobietami. Kieruje jakościowym zespołem badawczym, kocha wyzwania i segmentacje konsumeckie. Zanużona po uszy w social mediach. Liderka projektów Kids Power i Świat Młodych.
Liderka projektu Women Power, traktującego o polskich kobietach w wieku 16-65 lat.
Dorota Peretiatkowicz

Dorota Peretiatkowicz

Grupa IQS

Socjolog i psycholog, w badaniach marketingowych od ponad 20 lat. Specjalizuje się projektach ilościowych, szczególnie dla branży FMCG, usług oraz OTC. Liderka innowacyjnego projektu badawczego Hajp Hunting oraz Adults Power.
Liderka projektu Women Power, traktującego o polskich kobietach w wieku 16-65 lat.
Emilie Reynaud

Emilie Reynaud

Global Digital Consultant - Ringier International Units

Po doświadczeniach marketingowych w startupach, międzynarodowych firmach i jako freelacer, Emilie Reynaud pracuje obecnie jako Global Digital Consultant & AI Coordinator w Ringier International, światowego potentata w dziedzinie mediów i reklamy. Zafascynowana nowymi technologiami i ciągłą ewolucją ekosystemu marketingowego, ostatnie dwa lata spędziła na wdrażaniu innowacyjnych inicjatyw w ramach grupy, w celu zabezpieczenia przyszłości brandów.

Alice Hennessy

Alice Hennessy

Global Media Partnerships Director, Amplifi Global, Dentsu Aegis Network

Alice jest dyrektorem Global Media Partnerships w Amplifi Global, Dentsu Aegis Network z siedzibą w Londynie. W ramach swojej roli Alice ściśle współpracuje z markami DAN, takimi jak Carat i iProspect, oraz z globalnymi partnerami medialnymi, takimi jak Google, Facebook i Amazon, w celu zidentyfikowania i pomocy w rozwiązaniu typowych problemów w całej firmie. W obecnej pracy Alice wykorzystuje swoje dotychczasowe doświadczenie zawodowe z mediów performatywnych, co przyczynia się do rozwoju transformacyjnych rozwiązań strategicznych, przynoszących korzyści w całej sieci.

Nina Suffczyńska-Hałabuz

Nina Suffczyńska-Hałabuz

Marketing Director, The Boston Consulting Group

Kieruje obszarem marketingu czołowej firmy doradztwa strategicznego i pełni rolę lidera marketingu w Europie Środkowo-Wschodniej. Pełni funkcje strategicznego doradcy dla zespołu Partnerów w zakresie wykorzystania narzędzi marketingowych do rozwoju biznesu w wymiarze sektorowym oraz w nowych obszarach takich jak Digital Ventures, BCG GAMMA, DigitalBCG, Technology Advantage. Projekty, które prowadzi, są adresowane do kadry zarządzającej najwyższego szczebla, topowych menadżerów oraz absolwentów najlepszych światowych uczelni oraz programów MBA takich uczelni jak Harvard Business School, INSEAD czy London Business School.

Jacek Dzięcielak

Jacek Dzięcielak

współzałożyciel i CEO, Double Check

Uznany ekspert mediowy z wyraźną specjalizacją w zakresie mediów digital. Jest związany z branżą mediową od 2001 roku, kiedy budował operacje w ramach mediów digital Media Contacts, później Havas Digital. W latach 2003 do 2013 był CEO Havas Media (Havas Media, Arena Media, Havas Digital, Havas Sports & Entertainment). Od listopada 2013 r. do kwietnia 2016 r. przeprowadził integrację organizacji sprzedażowych Grupy Onet.pl oraz Ringier Axel Springer Polska stając na czele, jako CEO, Media Impact Polska. Jacek posiada dyplom MBA University of Calgary. Jest również absolwentem INSEAD/CEDEP we Francji.

AGENDA

 

8:30 – 9:45  Rejestracja & Śniadanie

9:45 – 10:20 #OPENING

 • Opening – Mariusz Wąsiński, Media Impact
 • Welcome – Mark Dekan, Ringier Axel Springer Polska

10:20 – 11:40 #BRANDS

 • Zoom-out strategii marki, czyli wzrost przez rozwój kompetencji organizacji – Sebastian Szysz, Zenith
 • Design: strategy made visible – Arkadiusz Łoś, Przemysław Pawlak, Dragon Rouge
 • Czy prawda ma szansę w świecie marketingu? – Aleksandra Koszewska, Carlsberg Polska
 • Digital healthcare. Power chat – Tomasz Staszelis, Polpharma, Dorota Cudna-Sławińska, Kantar Healthcare Polska

11:40 – 12:20 COFFEE BREAK

12:20 – 13:20 #PEOPLE

 • Dlaczego jesteśmy tak skuteczni w przeszkadzaniu innowacjom? – Karolina Kałużna, Igor Zajda, 360 Agency Przestrzeń
 • Najbardziej niedorzeczne zapytania od klientów i dlaczego mają one głęboki sens – Michał Wolniak, Paweł Loedl, VML Poland
 • Kobiety na zakupach online. Co jest dla nich ważne, co im przeszkadza, jak do nich skutecznie dotrzeć – Katarzyna Krzywicka-Zdunek, Dorota Peretiatkowicz, Grupa IQS

 

13:20 – 14:30 LUNCH

14:30 – 15:50 #ECOSYSTEM

 • Content May Be King, But Distribution Rules The Land – Emilie Reynaud, Ringier AG
 • Embracing Disruption to Drive Change – Alice Hennessy, Amplifi Global, Dentsu Aegis Network
 • Dlaczego biznes nie lubi Artificial Intelligence? – Nina Suffczynska-Hałabuz, The Boston Consulting Group
 • Media digital – jakie miejsce na podium? – Jacek Dzięcielak, Double Check

15:50 – 16:00 ZAKOŃCZENIE

Kontakt

ewa(dot)hutny(at)ringieraxelspringer.pl